פונקציונאליות בעיצוב חדרי ילדים
שרון ברטוב עיצובים

 כשמעצבים חדר ילדים נתקלים ראשית בבעיה שבחלל קטן יש להכניס רהיטים שימושיים רבים וכן להשאיר מקום למשחקים ואירוח חברים  בשלב ראשון  יש להתייחס לגודל החדר ולתכנן:
1.מפה לשרטט מפה של החדר לקבוע מיקום חלונות דלתות  ומזגן. 
2.מיקום  לשים  על מפת החדר את שלושת פירטי הריהוט העיקריים:
מיטה שולחן וארון.
3.תכנון החדר - יש  להפריד בין אזור השינה לאזור העבודה. באזור השינה אפשר להציב שידת לילה, מנורת קריאה, ספרייה קטנה וכורסה לקריאה. באזור העבודה - שולחן עבודה באורך המאפשר שני מקומות ישיבה, שיהיה מקום גם להורה או חבר, והכנה לחיבור המחשב האישי לחשמל.
·
4.שולחן כתיבה אם נתייחס לרגע לשולחן הכתיבה נבחין כי תפקידו מרכזי וחשוב ביותר הוא ממלא אחר פונקציות רבות, הוא משמש להכנת שיעורים, לעבודה מול מחשב, כמעמד לטלוויזיה, כספריה וכמקום אחסון- לכן יש להחליט בשלב הקנייה על אלו פונקציות הוא ממלא ובהתאם לכך לקבוע את גודלו מיקומו וצורתו. 

5. חלונות - רצוי למקם את המיטה לא  מתחת  לחלונות כדי לאפשר  גישה נוחה ולאפשר שימוש בגב מיטה לאינטימיות רבה יותר.
חלונות לא מעל השולחן - כדי לאפשר פתיחה נוחה של החלון.
·
6.קריאת ספרים  אם ברצונכם לעודד קריאה של ספרים, אתם יכולים להחליט על הכנסת ספרייה מודולארית  שאפשר לאכסן בה ספרים וכל פעם להוסיף עוד קוביות לילדות בעלות  אופי שקט, שאוהבות לקרוא ספרים ולשחק בבובות,  רצוי לשים  מדפים רבים בצבעים פסטליים , שטיח שנעים לשבת ולשחק עליו ומיטה רכה עם מנורת לילה צמודה בכדי לקרוא בספר.
7. הפרדה בחדרי ילדים בו מתגוררים יותר מילד אחד ניתן ליצור הפרדה באמצעות קיר גבס נמוך, ולהתאים את פרטי הריהוט לאופיים הייחודי של הילדים.  אפשר למשל לצבוע את הקירות הצמודים למיטות בצבעים שונים, בעיקר צריך לשמור על מרחב שיספק לשני בעלי החדר לנהל את חייהם בנחת יחד ולחוד מבלי להפריע זה לזה.

 
 כתובת חנות ::הבוטנים 32 פרדס חנה כרבור    טל:050-5555739    052-2311169    דוא"ל: info@sharonbartuv.co.il טל: חנות::0505555739
  Sharon Bar Tuv | All rights reserved | שרון בר טוב - עיצוב חדרי ילדים מפת אתר
39
לייבסיטי - בניית אתרים